W czołówce

Kibice londyńskich „Kogutów” nie mogą narzekać na formę swojej ukochanej drużyny w trwającym sezonie. Tottenham w lidze angielskiej spisuje się bardzo dobrze. Po 10. kolejkach londyńczycy mają na swoim koncie 23 punkty. W lidze bogatszy dorobek ma tylko Arsenal. „Kogutom” w zapewnieniu sobie miejsca w czołówce rozgrywek ligowych pomogła ostatnia wygrana. W meczu 10. kolejki rywalem podopiecznych Antonio Conte był Everton. Grając na własnym stadionie Tottenham zaprezentował kibicom solidny futbol i zwyciężył 2:0. Dobra postawa drużyny w sezonie 2022/23 cieszy także działaczy, którzy wyrażają zadowolenie z pracy szkoleniowca.

Spokojna wygrana

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w drugiej połowie. Pierwszą bramkę dla Tottenhamu zdobył Harry Kane. Dla angielskiego napastnika było to jubileuszowy, 400. mecz w barwach Tottenhamu. Jeśli zaś chodzi o trafienia, to jak do tej pory zgromadził on 192 bramki w lidze angielskiej. Jest zatem 3. najskuteczniejszym zawodnikiem w historii ligi. Kane ma obecnie 29 lat i zapewne będzie miał szansę jeszcze kilka sezonów grać na najwyższym poziomie. Być może uda mu się ustanowić nowy rekord. Bramka przypieczętowującą wygrana Tottenhamu padła w 86. minucie. Wynik spotkania zamknął Pierre-Emile Hoejbjerg. Tottenham pokonał przed własną publicznością Everton 2:0.

Zachwyceni

Przy okazji omawiania wyników drużyny nie można pominąć osoby szkoleniowca Tottenhamu. Działacze klubu są bardzo zadowoleni z wyników pracy Antonio Conte. Jednakże jest pewien drobny problem do rozwiązania. Kontrakt Conte z Tottenhamem wygasa z końcem obecnego sezonu. Ponieważ szkoleniowiec świetnie sobie radzi działacze chcą przedłużyć umowę. Po pierwsze, mogą skorzystać z klauzuli zawartej w umowie i przedłużyć współpracę o rok. Po drugie, mogą wynegocjować nową umowę zapewniającą dłuższą współpracę trenera z klubem. Nie jest do końca pewne, która z opcji zostanie wprowadzona w życie. Natomiast jest niemal pewne, że Antonio Conte będzie mógł liczyć na podwyżkę. Losy trenera Tottenhamu będą się rozstrzygać w listopadzie.