Tottenham wygrywa na wyjeździe z Leicester 4-2

Tottenham Hotspurs pokonuje Leicester City w wyjazdowym spotkaniu. Tym samym zespół z Londynu kończy sezon na 7. miejscu w tabeli. Dzięki temu awansuje do pucharów europejskich. W kolejnym sezonie Tottenham zagra w nowoutworzonej Conference League.

Dzisiejsi gospodarze mieli szansę na zagranie w Lidze Mistrzów. Trzeba było tylko wygrać. Leicester otrzymało również pomoc ze strony Chelsea. „The Blues” przegrali z Aston Villa 1:2 i „Lisy” miały sporą szansę zakończyć sezon na 4. pozycji. Tak się jednak nie stało. Tottenham zdołał odrobić stratę i wygrać z Leicester.

Strzelanie na King Power Stadium rozpoczął Jamie Vardy w 18 minucie. Anglik pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany dla jego zespołu. W 41 minucie do remisu doprowadził Harry Kane. Po przerwie Leicester City ponownie otrzymało rzut karny. Ponownie z „jedenastki” trafił Jamie Vardy. Kiedy wydawało się, że „Koguty” nie będą w stanie odrobić straty, błąd popełnił Kasper Schmeichel. Duńczyk trafił do własnej bramki…

Ostatnie dziesięć minut to prawdziwy koncert Garetha Bale’a. W 87 minucie wyprowadza „Koguty” na prowadzenie, a w doliczonym czasie gry stawia „kropkę nad i”.

Ekipa Ryana Masona dzięki wygranej zapewniła sobie grę w nowym formacie europejskich pucharów. Z pewnością udział tak znanej ekipy doda Conference League większego prestiżu.

źródło: breakingnews.ie