Romano: „Sarr ma ogromny potencjał”

Fabrizio Romano uważa, że ​​Pape Matar Sarr do Spurs był jednym z najgorętszych nazwisk w letnim oknie transferowym. Tottenham pokonał wiele innych klubów, zdobywając podpis utalentowanego 19-letniego pomocnika. Spurs, Arsenal i kilka innych klubów było powiązanych z Sarr w ciągu lata. Takie kluby jak Aston Villa, Everton i Chelsea również najwyraźniej przyglądali się reprezentantowi Senegalu. Jednak Spurs wygrał wyścig dla gracza, podpisując go z Metz. Według Goal.com, Tottenham zapłacił początkowe 13 milionów funtów, które może wzrosnąć do 25,5 miliona funtów z dodatkami. Sarr pozostanie na wypożyczeniu w Metz do końca sezonu, więc jest transfer mogący dać wiele Tottenhamowi, ale dopiero w przyszłości.

Romano, pisząc dla Sportskeeda, wybrał swoje pięć najlepszych transferów w letnim oknie 2021 roku.

Zdecydował się nie uwzględniać Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego, ponieważ „zbyt łatwo jest ich wybrać”. Zamiast tego Romano wybrał „naprawdę imponujące transakcje transferowe oparte na inteligencji, strategii i umiejętnościach wymaganych przez zespoły, które zakończyły te negocjacje”.

Wymienił umowę Sarr ze Spurs obok takich postaci, jak Romelu Lukaku z Chelsea i Achraf Hakimi z PSG.

„Wiele dzisiejszych gwiazd przeniosło się latem, ale ten pomocnik Metz… obiecuje, że w przyszłości stanie się bardzo ważnym graczem” – napisał w czwartek.

„Potencjał jest ogromny. Tottenham chciał natychmiast kupić Pape Sarr za 20 milionów euro plus dodatki.

„Sarr spędzi kolejny rok na wypożyczeniu we Francji, aby w pełni dojrzeć”.

źródło: tbrfootball.com