Spurs

Spurs vs Liverpool — wiadomości drużynowe 

Antonio Conte ma dobre wieści na temat obecnego stanu zdrowia zawodników Tottenham Hotsput. Pokonali oni COVID-19 i są gotowi do zmierzenia się z Liverpoolem w Premier League w niedzielę o godzinie 16:30.

Wygrana z COVID-19 

Główny trener Antonio podaje, iż w składzie drużyny na chwilę obecną już tylko dwie osoby zmagają się z wirusem. Warto wspomnieć, iż ich stan zdrowia wskazuje na to, że „za dwa lub trzy dni” będą oni dostępni dla drużyny. Co więcej, Giovani Lo Celsa wrócił już do drużyny po kontuzji, a Sergio Reguilon także może wystąpić, gdyż Conte stwierdził, że jest on „gotowy do treningu w najbliższą sobotę”. 

Trener wyraził swoje zadowolenie po piątkowym treningu i poinformował, że ma nadzieje, że w najbliższych dniach Reguilon całkowicie wyzdrowieje. 

Conte pytany o najnowsze wieści związane z COVID-19 poinformował, iż niemal wszyscy zawodnicy wrócili na treningi. Podkreślił, że za jeden dwa dni, cała drużyna najprawdopodobniej będzie miała negatywny wynik — również sztab, co jest bardzo ważne. 

Ostatni czas nie był najlepszy dla drużyny 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni drużyna napotkała wiele problemów. W trakcie sezonu były momenty, w których trzeba było zmierzyć się z czymś niemal nie do pokonania, a COVID-19 wcale nie pomógł. 

Conte zapytany o to, jak trudne były ostatnie dziesięć dni, odpowiedział, iż najgorszy był brak wspólnych treningów. Ostatni mecz drużyna zagrała aż dwa tygodnie temu. Trener czuł się odpowiedzialny za przywrócenie drużynie formy i odpowiednie wyszkolenie całego składu. Podkreślił, iż wcale nie było to dla niego łatwe. Był to czas na rozwiązanie problemów i znalezienie rozwiązania. Nie było miejsca na narzekanie, ponieważ to moment na zaczęcie wszystkiego od nowa i wspólną pracę na sukces.