transfer z Juventusu

70 mln euro za przejęcie dwóch piłkarzy Juventusu

Juventus nie ukrywa, iż ma wysokie oczekiwania względem Tottenhamu Hotspur odnośnie pozyskania dwóch zawodników Starej Damy. Fabio Paratici oraz Antonio Conte z przyjemnością ściągnęliby do Londynu Dejana Kulusevskiego, oraz Westona McKenniego. Jednak taki transfer wiąże się z dużym nakładem finansowym. 

McKennie ba celowniku Conte  

Paratici jakiś czas temu współpracował z Juventusem, a po odejściu z drużyny Giuseppe Marotty miał decydujący głos w sprawie transferów. Z turyńskim klubem rozstał się po zakończeniu ostatniego sezonu, a od 1 lipca objął funkcję dyrektora sportowego Tottenhamu. Obecnie nie ukrywa zainteresowania przejęciem niektórych zawodników — zwłaszcza tych dobrze mu znanych z czasu współpracy z klubem Allianz Stadium. 

Jak donosi calciomercato.com, celem Tottenhamu jest sięgnięcie po dwóch piłkarzy Starej Damy. Menadżer Kogutów Antonio Conte byłby zadowolony z przejęcia do swojego teamu Westona McKenniego, który pozytywnie zaskoczył Paraticiego w trakcie spotkań w Schalke 04 Gelsenkirchen. 23-letni Amerykanin w bieżącym sezonie systematycznie pojawia się na boisku, a swoimi ostatnimi udanymi występami sprawił, iż Juve oczekuje za niego jedynie atrakcyjnych pod względem finansowym ofert. Włoskie media donoszą, iż turyński klub wycenia zawodnika na około 35 milionów euro.  

Zainteresowanie Tottenhamu Kulusevskim 

McKennie to jednak niejedyny zawodnik Juve, na którego czai się Tottenham. W Londynie rozważają również przejęcie Dejana Kulusevskiego. Jednak na jego sprowadzenie klub także musiałby przygotować kwotę oscylującą w okolicy 35 milionów euro. W przypadku reprezentanta Szwecji Koguty mogłyby napotkać również komplikacje związane z zainteresowaniem nim przez swojego rywala zza między – Arsenalu.