Antonio Conte nie był przekonany do objęcia Spurs

Antonio Conte był jednym ze szkoleniowców, którego chciał u siebie właściciel Tottenhamu – David Levy. Prowadzone były również negocjacje. Temat upadł jednak pod koniec poprzedniego miesiąca i Conte nie objął posady w Londynie.

W kwietniu tego roku „Koguty” zwolniły z posady szkoleniowca Jose Mourinho. Od tego czasu wciąż jeszcze nie znaleziono nowego trenera. Pomimo wielu nazwisk łączonych z londyńskim klubem Tottenham nadal pozostaje bez pierwszego trenera.

Włoski szkoleniowiec, który odszedł z Interu Mediolan po zakończeniu ostatniego sezonu był kolejną z opcji. Jak ujawniają angielskie media Conte nie był jednak przekonany do objęcia sterów w Tottenhamie. Według doniesień londyński klub nie zrobił wystarczająco wiele, by skusić Antonio Conte do siebie. Przypomnijmy, że Włoch odszedł z Interu pomimo zdobycia Scudetto. Jednak po rozmowie z działaczami i odmowie spełnienia jego oczekiwań względem transferów zdecydował się na rozstanie.

Conte powiedział w wywiadzie z włoską La Gazzettą: Generalnie lubię wyzwania i podjąłem ich wiele w trakcie mojej kariery. Jednak jeśli coś mnie nie przekonuje, wolę w to nie wchodzić. Pieniądze nie mają znaczenia.

źródło: independent.co.uk.