Lider Milanu latem w Londynie?

Dyrektor sportowy AC Milan, Paolo Maldini, przyznał, że klub od półtora roku rozmawia z agentami Francka Kessie o nowym kontrakcie. Kessie, wyceniany przez transfermarkt na 49,5 miliona funtów, wchodzi w ostatni rok swojego kontraktu z Rossoneri i będzie mógł rozmawiać z klubami o podpisaniu bezpłatnego transferu w styczniu.

Podobno zaoferowano mu nową pięcioletnią umowę z roczną pensją w wysokości 6,5 miliona euro (5,5 miliona funtów) z Mediolanem, ale jeszcze nie zgodził się na te warunki, co zaalarmowało takich gigantów jak Tottenham, Chelsea i Ligue 1 PSG.

W rozmowie z DAZN za pośrednictwem Get Italian Football News Maldini przyznał, że Milan nie rezygnuje jeszcze z przedłużenia obecnej umowy 24-latka.

„Rozmawiamy z agentami Kessie od półtora roku” – powiedział. „Było wiele okazji i będzie więcej”.

Rozmowa z Maldinim pojawiła się po doniesieniach, że Kessiemu schlebia zainteresowanie, które okazał Fabio Paratici, co, jeśli to prawda, daje Spurs wczesną przewagę w wyścigu o podpisanie wysoko ocenianego pomocnika. JuveLive za pośrednictwem Sport Witness donosi, że Iworyjczyk został „przytłoczony” słowami Paraticiego, gdy Italia z zapałem ruszyła, próbując podpisać z nim kontrakt przed zawodami.

Franck Kessie jest postrzegany jako lider AC Milanu i z pewnością byłby wzmocnieniem dla drużyny Nuno Espirito Santo.

Portugalski szkoleniowiec miał mieszany start w swojej nowej pracy, wygrywając trzy pierwsze mecze w Premier League 1:0, zanim w ostatnich dwóch meczach krajowych został pokonany przez Crystal Palace i Chelsea. Podpisanie takiego kontraktu jak Kessie oczywiście poprawiłoby obecną linie pomocy Espirito Santo i byłby to ogromny skok jakościowy zarówno dla Paraticiego, jak i Spurs.

źródło: football.london