Ben Davies

Zadowolenie Antonio Conte z występu Bena Daviesa

Antonio Conte poinformował, iż jest zadowolony z występu Bena Daviesa. Zadowolenie to jest związane ze spektakularnym występie obrońcy w niedzielnym wygranym 3:0 meczu z Norwich City. 

Nowy stary obrońca — Ben Davies 

Przesunięty przez swojego nowego głównego trenera na lewą stronę obrony Ben, przyjął zmianę i dał z siebie wszystko. Warto wspomnieć, iż zawodnik grał na tej pozycji jedynie siedem razy w swoich 219 poprzednich meczach dla klubu. W tym sześć meczów pod wodzą Antonio.  

Dotychczas rozegrał on 27 ze swoich 69 występów w Walli grając na tej samej pozycji, którą zna od podszewki. Jednak dopiero po zmianie roli, umiejętności obrońcy Włocha zostały docenione i wykorzystane na korzyść poziomu klubowego. 

28-latek ponownie zrobił wrażenie na swoich fanach i całym klubie w meczu z Kanarkami, kiedy to gole Lucasa Moury, Heung-Min Son oraz Davinsona Sancheza zostały odparte przez rywali. Co więcej, Ben zaliczył również asystę i odegrał znaczącą rolę w trafieniu Davinsona. 

Zmiany wyszły tylko na dobre 

Były zawodnik Swansea City, który z początkiem listopada przeszedł na pozycję trzeciego obrońcy, znacznie poprawił szanse klubu na występy w defensywie. Od tego czasu team zachował czyste konto w ostatnich czterech meczach Premier League. W tym czasie drużyna straciła jedynie jednego gola. Ben z pewnością przykuł uwagę, a Antonio, który wcześniej wykorzystywał bocznych obrońców w środku obrony – jest wyraźnie zadowolony z występków walijskiego reprezentanta. 

Trener uważa, że Ben Daviesa gra dobrze oraz w nowej funkcji lewego obrońcy, drużyna zyska z jego gry jeszcze więcej. Ponadto dodał, że gdy zespół ma niskie umiejętności defensywne, nie zajdzie daleko. Antonio potrzebuje piłkarzy z osobowością stworzoną do gry w piłkę, zarówno do ofensywy, jak i defensywy. Ben Davies jest jednym z tych graczy, który wykazuje dużą solidność oraz gra dobrze w obronie — dodał trener. Docenił również skupienie i skoncentrowanie na grze Bena. Conte stwierdził, że to cechy, które czynią go dobrym zawodnikiem.