Obrońca coraz bliżej Tottenhamu Hotspurs

Tottenham Hotspurs jest coraz bliżej sfinalizowania przenosin Cristiana Romero z włoskiej Atalanty Bergamo. Będzie to już drugi tegoroczny transfer na linii Atalanta – Tottenham. Pierwszym było sprowadzenie Pierlugiego Golliniego. Bramkarz przeniósł się do Londynu na zasadzie rocznego wypożeczenia z opcją wykupu z klubu z Bergamo.

Teraz kluby finalizują transfer Romero. Obrońca ma za sobą udany sezon w barwach klubu z Bergamo. Dzięki występom w klubie dostał powołanie do reprezentacji Argentyny na turniej Copa America. Ostatecznie, ekipa prowadzona do boju przez Leo Messiego odniosła końcowy tryumf w turnieju. 23-letni defensor został ogłoszony najlepszym obrońcą Serie A. Młody wiek daje nadzieję na jeszcze większy rozwój zawodnika.

Według włoskich i angielskich mediów, Romero jest wyceniany przez Atalantę na około 25 milionów euro. Dokładnie tyle według dziennikarzy Tottenham ma zapłacić włoskiemu klubowi za tego zawodnika. Cały ten transfer jest również możliwy dzięki rekomendacji Erika Lameli. To właśnie pomocnik Spurs polecił klubowi przyjrzenie się Romero i ewentualne sprowadzenie go do siebie.

źródło: sportslens.com