Odejście Ndombele

Piłkarz Tottenhamu stracił podziw kibiców — teraz naciska na transfer

“The Athletic” podaje, iż Tanguy Ndombele pragnie jak najszybciej opuścić szeregi Tottenhamu. Tym, co przesądziło o jego decyzji, były gwizdy, które Francuz usłyszał od własnych kibiców podczas ostatniego meczu.  

Tanguy Ndombele w Tottenham Hotspur  

Tanguy Ndombele dostał się do Tottenhamu dwa i pół roku temu z Lyonu. Transfer ten kosztował klub około 60 mln euro. Piłkarz nigdy jednak nie odgrywał żadnej istotnej roli w zespole. Zarzucano mu kłopoty z dyscypliną oraz lenistwo. Problemy z nim miał także już były menadżer Spurs Jose Mourinho. Na dziś dzień Ndombele trenuje pod okiem Antonio Conte. Szkoleniowiec również nie daje mu zbyt wiele szans na grę w pierwszej jedenastce.  

  

Ndombele pragnie jak najszybciej opuścić Tottenham  

Mimo wiary w zawodnika Conte postanowił dać mu okazję do wystepu w sobotnim spotkaniu FA Cup przeciwko Morecambe (3:1). Pomocnik wyszedł na boisko w głównym składzie. Jednak nie spisał się najlepiej. Co więcej, na wieść o zmianie w lekceważący sposób opuścił murawę,   

Finalnie Francuz usłyszał solidna dawkę gwizdów od kibiców Tottenhamu. “The Athletic” uważa, iż te wydarzenia zadecydowały o podjęciu decyzji o opuszczeniu klubu jeszcze tej zimy.  

Ndombele jest przekonany, iż takie rozwiązanie jest najlepsze zarówno dla niego, jak i “Kogutów”. Władze Spurs są gotowe na rozstanie się z piłkarzem. Problemem w próbie jego sprzedaży może być spora pensja zawodnika, która wynosi około 200 tys. funtów tygodniowo.