Tottenham prowadzi rozmowy z Jules Kounde

Włoski ekspert do spraw transferów- Fabrizio Romano – twierdzi, że „Koguty” są zainteresowane pozyskaniem Jules’a Kounde. Według Romano, angielski klub jest w trakcie bezpośrednich rozmów z przedstawicielami zawodnika, a transfer pozostaje kwestią dni.

Kounde w ostatnim sezonie występował w FC Sevilla dokąd przeniósł się z Girondis Bordeaux w 2019 roku. To właśnie francuski klub pozwolił mu na zaprezentowanie swoich umiejętności szerszemu gronu. Po przejściu do hiszpańskiego klubu, w swoim debiutanckim sezonie sięgnął z zespołem po Ligę Europy. Jednocześnie był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. Zeszły sezon w wykonaniu Kounde również był bardzo dobry. Zaprocentowało to powołaniem do reprezentacji Francji na mistrzostwa Europy.

Tottenham był łączony z Julesem Koundem już od kilku tygodni. Wspominały o tym gazety w Hiszpanii. Teraz sprawa nabiera powagi po informacji Romano. Według niego przedstawiciele angielskiego klubu zdają sobie sprawę, że nie będzie łatwo sfinalizować tego transferu. W kuluarach mówi się o kwocie 40-50 milionów euro. Bliżej jednak tej drugiej.

Jeżeli „Kogutom” uda się sprowadzić do siebie reprezentanta Francji zyskają wiele jakości w swojej drużynie. Kounde jest w stanie wznieść zespół na wyższy poziom.

źródło: tothelaneandback.com