Tottenham toczy walkę z Arsenal o 17-latka z Rennes. Młody zawodnik uchodzi za wielki talent

Tottenham rywalizuje z Arsenalem nie tylko o prym w Londynie. “L’Equipe” twierdzi, że obie drużyny chcą wzbogacić swoje składy o Lesleya Ugochukwu z Rennes. 

Lesley na celowniku Tottenhamu 

Tottenham w walce o Lesleya musi pokonać silną konkurencję, ponieważ francuskie media podają, że o nabycie w swoje szeregi piłkarza stara się wiele klubów. Wśród nich można wyróżnić Arsenal oraz Borussie Dortmund. Jednak to Anglia wydaje się być kierunkiem najbardziej cenionym przez gracza. 

W ubiegłym sezonie Ugochukwu zagrał w 17 spotkaniach swojegozespołu. Defensywny omocnik trafił jedną bramkę — strzelił do siaki w ligowym meczu z ASSE, który to Rennes wygrało aż 5 do 1. Pomimo swojego młodego wieku francuski zawodnik imponuje warunkami fizycznymi. Jest on wysoki, gdyż mierzy 188 centymetry wzrostu. W dodatku systematycznie wygrywa starcia z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Transfermarkt wycenia usługi 17-latka na 2,5 miliona euro. Jednak zainteresowane kluby muszą liczyć się z wydatkiem oscylującym w kwocie 10 milionów. 

Kannonierzy największym rywalem w walce o Lesleya 

Pod przewodnictwem Mikela Artety “Kanonierzy” przeszli ponadczasową zmianę. Hiszpański szkoleniowiec systematycznie stawia na młodych piłkarzy, odsuwając na bok zawodników, którzy nie spełniają oczekiwań trenera lub niewłaściwie strzelają pod piłkarskim względem. 

Jednym z graczy, których Arteta pożegnał w ostatnio, jest Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk zasilił szeregi FC Barcelony, gdzie odzyskał dawny blask. Mimo wszystko szkoleniowiec Arsenalu nie ma zamiaru zawracać z obranego kursu, a z jego podejściem do przebudowy zgadzają się również fani The Emirates. 

Wobec tego “Kannonierzy” uważnie planują następne zakupy, które pomogą w zapewnieniu ekipie dostatniej przyszłości. Jak podaje “L’Equipe”, londyńczycy intensywnie rywalizują o Lesleya Ugochukwu z Rennes. 17-letni zawodnik uchodzi za ogromny talent w całej Ligue 1.