Tottenham Hotspur – West Ham United – starcie 30. kolejki Premier League

20 marca na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie miało miejsce spotkanie 30. kolejki Premier League. W pojedynku zmierzyły się drużyny takich klubów jak Tottenham Hotspur oraz West Ham United. Pojedynek zakończył się wygraną dla Spursów 2:1. Na stadionie zjawiło się 58685 kibiców. Na boisku można było zobaczyć reprezentanta Polski, Łukasza Fabiańskiego, który występował w West Ham United.

Emocjonująca pierwsza połowa spotkania

Wszystkie dotychczasowe spotkania między drużynami w Premier League tworzą prawdziwą historię. Na 22 mecze Tottenham wygrał dziesięć razy oraz zanotował trzy remisy i dziewięć porażek.

Na pierwszego gola spotkania nie trzeba było długo czekać. Już w dziewiątej minucie bramkę samobójczą strzelił piłkarz West Ham United Kurt Zouma. Jedyna kartka w meczu padła w 22. minucie starcia. Otrzymał ją Craig Dawson z jedenastki West Ham. Szczęście uśmiechnęło się do ekipy Tottenham Hotspur w 24. minucie starcia, kiedy to Son Heung-Min zdobył drugą bramkę. W osiągnięciu celu pomógł mu Harry Kane.

Zawodnicy West Ham United odpowiedzieli umieszczeniem piłki w siatce w 35. minucie. Bramkę kontaktową zdobył Said Benrahma. Do końca pierwszej połowy wynik meczu pozostał bez zmian.

Po przerwie same zmiany

Druga połowa rozpoczęła się w miarę spokojnym tempem. Dopiero w 56. minucie Arthur Masuaku został zmieniony przez Pabla Fornalsa. W tej samej chwili Michail Antonio zmienił się z Andrijem Jarmołenką, a Manuel Lanzini wszedł na boisko w zamian za Nikola Vlasić. Celem tych zmian było wzmocnienie drużyny West Ham United. Trener drużyny przeciwnej w dość krótkim czasie także zdecydował się odświeżyć skład. W związku z tym Sergio Reguilon zmienił się z Emersonem.

88. minuta to czas, kiedy Son Heung-Min z Tottenham Hotspur strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu. W tej spektakularnej akcji po raz kolejny asystował go Harry Kane.

Podczas drugiej minuty doliczonego czasu z murawy zeszli tacy piłkarze Tottenhamu Hotspur, jak: Lucas Moura i Steven Bergwijn. Ich miejsce zajęli Son Heung-Min oraz Dejan Kulusevski. Do końca starcia wynik pozostał taki sam. Spotkanie skończyło się rezultatem 3:1.