Fabio Paratici chce 21- letniego napastnika

Tottenham Hotspurs niedawno ogłosiło dołączenie do zespołu Fabio Paraticiego. Coraz bliżej jest również sprowadzenia Paulo Fonseki, który ma zostać nowym szkoleniowcem „Kogutów”.

Paratici nie próżnuje i od samego początku wziął się do ciężkiej pracy nad wzmocnieniami londyńskiego klubu. Dyrektor sportowy Tottenhamu w planach ma gorące lato, bo klub potrzebuje konkretnych zmian. Pierwsze pogłoski pojawiły się niemal od razu. Włoski dyrektor wziął na celownik Dejana Kulusevskiego z Juventusu Turyn. 21- latek ma za sobą przyzwoity sezon w barwach „Starej Damy”.

Fabio Paratici ma zamiar nieco „rozkupić” Juventus. Calciomercato donosi, że poza szwedzkim pomocnikiem, Tottenham planuje sprowadzenie Leonardo Bonucciego.

Sprowadzenie Dejana Kulusevskiego byłoby wielkim wyczynem Paraticiego. Według wielu ekspertów Dejan jest jest jednym z największych talentów szwedzkiej piłki. Stawia się go w jednym rzędzie z Alexandrem Isakiem, a niektórzy nawet wyżej. Jak powiedział Sven-Goran Eriksson – Kulusevski jest dla Juventusu kluczem do przyszłości. Nie jest, więc oczywiste, że turyński klub zgodzi się oddać zawodnika do Tottenhamu.

W zważywszy na to, że Spurs potrzebują więcej kreatywności i polotu w tworzeniu sytuacji podbramkowych transfer Kulusevskiego jest czymś o co warto się starać. Reprezentant Szwecji z pewnością okazałby się wartością dodaną w zespole „Kogutów”. Jego przyjście być może pozwoliłoby na zatrzymanie w zespole Harrego Kane’a.

źródło: tbrfootball.com