Spurs gotowe zapłacić oczekiwaną kwotę

Po odejściu z AS Romy w zeszłym miesiącu, Paulo Fonseca jest coraz bliżej objęcia sterów w Tottenhamie Hotspurs. Wciąż nie mamy oficjalnego potwierdzenia tego ruchu, ale plotki już zaczęły krążyć. Angielskie i włoskie media prześcigają się w wymyślaniu kolejnych nazwisk z Serie A, które dołączą do londyńskiego klubu,

10 czerwca sporo mówiło się o tym, że Fonseca sięgnie po trójkę z Romy: Gianluce Manciniego, Lorenzo Pellegriniego i Gonzalo Villara. Teraz pojawiają się kolejne pogłoski. Tym razem tylko o Pellegrinim. Włoski zawodnik ma wciąż rok kontraktu wiążącego go z rzymskim klubem. W umowie zawarta jest klauzula odejścia w wysokości 30 milionów euro.

Według włoskich mediów, Pellegrini negocjuje z klubem kwestie przedłużenia, ale obie strony są wciąż dalekie od porozumienia. Tottenham Hotspurs jest niezwykle zainteresowany, by pozyskać zawodnika. Mówi się o tym, że są zdecydowani zapłacić wymaganą kwotę klauzuli, by sprowadzić Włocha do siebie.

Jedno jest pewne – Lorenzo Pellegrini zapowiedział, że nie zamierza odchodzić do innego klubu z Serie A. Wydaję się więc, że prawdopodobnie zrobi wszystko, by z rzymianami się dogadać. Jeśli nie droga do Londynu stoi otworem.

źródło: sportwitness.co.uk