Harry Kane wyjaśnia dlaczego Jose Mourinho nie wypalił

Jose Mourinho do Londynu trafił w celu sięgnięcia po trofeum z „Kogutami”. Jak to się skończyło – każdy wie. Portugalskiego szkoleniowca nie ma już w stolicy Anglii. Szykuje się do objęcia AS Romy od przyszłego sezonu.

Teraz, po dłuższej przerwie głos w tej sprawie zabrał napastnik „Kogutów” – Harry Kane. Angielski super-snajper wyjaśnia dlaczego jego zdaniem pomysły Mourinho nie wypaliły. Według Kane’a po przyjściu Portugalczyka wszystko było całkowicie inne. Chwalił jednocześnie metody Mauricio Pochettino. Z tym ostatnim treningi były układane pod zajęcia na siłowni. U Mourinho było tego znacznie mniej.

Jak powiedział Kane: „Jose oczekiwał od na bycia facetami na boisku i kreowania liderów. To ten element w układance Mourinho nie zadziałał. W tamtym czasie Tottenham nie miał zbyt wielu liderów w zespole”. Zauważył również, że londyński klub był w trudnej sytuacji po zwolnieniu Pochettino. W jego opinii Mourinho nie miał łatwego zadania. Mimo to podkreśla, że z byłym już trenerem mieli doskonałe relacje praktycznie od samego początku.

Na koniec dodał, że miał szczęście współpracować zarówno z Pochettino jak i Mourinho, dzięki czemu stał się znacznie lepszym zawodnikiem.

źródło: mirror.co.uk