Nowe karty w talii Tottenhamu

Praktycznie każdego dnia otrzymujemy mniej lub bardziej potwierdzone informacje odnośnie zmian personalnych w czołowych klubach europejskich. Ostatnie dni obfitowały również w doniesienia dotyczące transferów planowanych przez Koguty. Znamy nazwisko jednego z piłkarzy, którzy w nowym sezonie zagrają na Tottenham Hotspur Stadium. Wiem też, że jeden z dotychczasowych zawodników Kogutów definitywnie żegna się z klubem. Dodatkowo, okazuje się, że londyński włącza się do gry o zawodnika będącego na celowniku FC Barcelony i Bayernu Monachium. Poniżej podajemy szczegóły dotyczące tym zmian w zespole Tottenhamu.

Bissouma piłkarzem Tottenhamu

Jak podaje oficjalna strona Kogutów, Yves Bissouma przechodzi do Tottenhamu. Środkowy pomocnik do tej pory reprezentował barwy Brighton and Hove Albion. Reprezentant Mali swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w Majestic SC. W 2016 roku trafił od Francji gdzie grając dla Lille OSC strzelił 4 gole w 55 rozegranych meczach. W lipcu 2018 roku związał się z Brighton. Będąc zawodnikiem zespołu z nadmorskiego miasta spędził 4 sezony rozgrywając w tym czasie 123 mecze i strzelając 6 bramek. W sezonie 2021/22 drużyna zajęła 9 miejsce w Premier League – najwyższe w dotychczasowej historii klubu. Na scenie międzynarodowej zaprezentował dotychczas się 23 razy trafiając do bramki w sumie 3-krotnie.

Wymiana z Ajaxem

Steven Bergwijn będzie kontynuować swoją karierę w Ajaxie. Koguty poszukują zastępcy na miejsce skrzydłowego. W związku z tym istnieje możliwość, że dojdzie do pewnej wymiany między Tottenhamem a Ajaxem. Koguty chciałyby wykorzystać sytuację i w ramach umowy transferowej nabyć jednego z piłkarzy Ajaxu – Antony’ego. Dodatkowo, pewnej pikanterii dodaje fakt, że młody skrzydłowy jest w obrębie zainteresowań Czerwonych Diabłów. Antony w ostatnim sezonie rozegrał 32 spotkania, strzelił 12 bramek i 10 razy asystował. Nic więc dziwnego, że interesują się nim znane europejskie marki. Niebawem okaże się czy Tottenhamowi uda się „podkraść” piłkarza przymierzanego do Manchesteru United.