Okno transferowe trwa w najlepsze

Premier League w sezonie 2022/23 startuje dopiero 6 sierpnia. Kibice muszą zatem jeszcze ponad miesiąc czekać na wznowienie zmagań w jednej z najlepszych lig na świecie. W oczekiwaniu na sportowe emocje nie pozostaje nic innego jak śledzić doniesienia transferowe. Negocjacje między klubami być może nie są tak dynamiczne jak potrafią być mecze piłki nożnej, ale mimo wszystko potrafią dostarczyć pewnych emocji. Zwłaszcza najwierniejsi fani na bieżąco śledzą wszelkie plotki i pogłoski dotyczące ich ukochanego klubu. Postaramy się wszystkim fanom Tottenhamu dostarczać najświeższe informacje.

Trochę więcej kreatywności

Trener Kogutów, Antonio Conte, poszukuje kreatywnego zawodnika, który wzmocni linię pomocy. Jednym z kandydatów do gry w Tottenhamie był Christian Eriksen. Okazuje się jednak, że ściągnięcie Duńczyka do klubu się nie uda. Conte nie zraża się tym niepowodzeniem i dalej przeszukuje rynek. Na jego celowników pojawił się teraz Hakan Calhanoglu. Działacze Tottenhamu przygotowuję się do negocjacji z Interem Mediolan. Wydaje się, że sam zawodnik może cieszyć się ze zmiany pracodawcy. Wszystko w związku z niedawnym konfliktem z trenerem i Zlatanem Ibrahimoviciem. Wprawdzie wszyscy podkreślają, że nieporozumienia już zostały wyjaśnione, ale nie wiemy jaka jest prawda. Kwota potencjalnego transferu to około 30 mln euro.

Pożyczyć też można

W ramach wzmocnienia linii obrony szkoleniowiec Tottenhamu rozważa wypożyczenie jednego z zawodników FC Barcelony. Mowa tu o Clemencie Lengletcie. Oczywistym jest, że ze względu na problemy finansowe Barca zapewne najchętniej sprzedała być definitywnie 27-letniego Francuza. Jednakże wypożyczenie też pomoże drużynie, bo nie będzie musiała płacić zawodnikowi wynagrodzenia. Lenglet nie zyskał zaufania Xaviego, a na dodatek Barcelona sprowadziła właśnie Julesa Koundé. Miejsca w formacji obronnej Barcy jest za mało żeby Lenglet mógł liczyć na regularne występy. Jeśli Francuz chce pojechać na mundial w Katarze to zapewne będzie mu zależało na regularnej grze, więc jest duża szansa, że zdecyduje się na przenosiny na wyspy.