Ofensywa zakupowa Tottenhamu

Działacze Tottenhamu nie ustają w wysiłkach mających na celu maksymalne wzmocnienie klubu przed nadchodzącym sezonem. Wszystko wskazuje na to, że Antonio Conte, trener Kogutów, będzie miał w składzie bardzo solidny zawodników. A przecież przerwa między sezonami nie dobiegła jeszcze do końca i możliwe są kolejne wzmocnienia. Jak na razie Tottenham dokonał już 4 wzmocnień i jest na ostatniej prostej by zakontraktować kolejnego, 5 już zawodnika. Niektóre kluby w trakcie okienka transferowego nie mogą sobie pozwolić na wzmocnia w postaci choćby dwóch nowych zawodników!

Już w klubie

Tak zdecydowana ofensywa transferowa londyńskiego kluby ma konkretny cel. Trener Tottenhamu chce dokonać wszystkich roszad w składzie jeszcze przed rozpoczęciem pre-sezonu tak by móc jak najdłużej popracować z nowymi zawodnikami przed pierwszymi meczami o stawkę. Jak do tej pory do klubu dołączyli już Fraser Forster, Ivan Perisić i Yves Bissouma. Jako piłkarz Tottenhamu został także oficjalnie zaprezentowany Richarlison! Brazylijski napastnik podpisał z klubem kontrakt zapewniający współpracę do końca czerwca 2027 roku. Za zawodnika Koguty zapłaciły około 58 mln euro, do których może dojść kolejne 12 mln euro w formie bonusów. Może się zatem okazać, że będzie to najdroższy w historii klubu nabyty zawodnik. Brazylijczykowi bardzo zależy na występach w Lidze Mistrzów, więc z zadowoleniem przyjął możliwość gry dla nowego klubu.

Na tym nie koniec

Działania klubu na polu transferowym nie ustają. Obiektem zainteresowania skautów Tottenhamu stał się ostatnio 21-letni Djeda Spence. Utalentowany, młody zawodnik występuję obecnie w Middlesbrough. Grający jako prawy obrońca lub wahadłowy zagrał w ostatnim sezonie 50 meczy i zdobył 3 bramki oraz 5 asyst. Ponieważ wiele wskazuje na to, że Emerson nie do końca spełnia oczekiwania Conte, Spence mógłby być jego zastępcą. Trwają właśnie negocjacje potencjalnego transferu. Kwota którą zainteresowane jest Middlesbrough 15 mln funtów plus dodatkowo dołączenie do klubu jednego z obecnych piłkarzy Tottenhamu jako zmiennika. Już niebawem okaże się czy uda się wynegocjować kontrakt satysfakcjonujący wszystkie strony.