Tottenham nie zamierza się zatrzymywać

We wcześniejszym artykule opisywaliśmy zmiany w zespole Tottenhamu, które zaszły ostatnimi czasy. Pion sportowy Kogutów prężnie działa na rynku w trakcie obecnego okienka transferowego. Do klubu dołączyli już Richarlison, , Bissouma, Forster i Perisić. Jednakże klub nie zamierza na tym poprzestać. Doniesienia medialne pozwalają sądzić, że w najbliższych dniach dojedzie do kolejnych zmian w składzie. Działacze Tottenhamu mają na celowniku kolejnego perspektywicznego zawodnika. Ponadto postanowili także nieco zarobić decydując się na transfer wychodzący piłkarza, który nie pasuje do filozofii trenera.

Mały krok do kolejnego transferu

Jak do tej pory okno transferowe jest bardzo udane dla Tottenhamu. Może być jeszcze lepiej, bo jak donoszą media, zanosi się na kolejne wzmocnienie drużyny. Tym razem na celowniku jest jedne z najlepszych zawodników Championship minionego sezonu. Mowa o Djede Spence, który ostatnie miesiące spędził grając na wypożyczeniu w Nottingham Forest. Za 21-letniego zawodnika Koguty zapłacą Middlesbrough około 15 mln funtów plus ewentualne 5 mln dodatkowo w formie bonusów. Klub z Londynu chce jak najszybciej dopiąć umowę bo już w sobotę zaczynają obóz przygotowawczy. Jeszcze przed rozpoczęciem przerwy miedzy sezonami planem sztabu szkoleniowego było poczynienie wszystkich wzmocnień przed wyjazdem na przygotowania. Dużo wskazuje, że cel ten uda się osiągnąć.

Ciasno w składzie

W związku z dołączeniem do klubu Richarlison w drużynie Kogutów jest wręcz za dużo zawodników rywalizujących o grę w formacji ofensywnej. Antoni Conte postanowił rozwiązać ten problem pozbywając się zawodnika, który najmniej pasuje do jego filozofii gry. Wybór padł na Stevena Bergwijna. Holender przechodzi do Ajaxu Amsterdam. Kwota dostępnego wynegocjowana przez kluby to 30 mln euro. Takie wpływy do kasy Tottenhamu z pewnością się przydadzą biorąc pod uwagę ostatnie zakupy. Bergwijn grając w barwach Kogutów nie był w stanie złapać równej formy. Teraz będzie miał okazję odbudować się w lidze holenderskiej.