Tottenham wciąż aktywnie działa na rynku

Kilka ostatnich artykułów na stronie poświęciliśmy transferom przeprowadzanym przez zespół Tottenhamu. W tym artykule będziemy kontynuować tę tematykę. Powodu ku temu są przynajmniej dwa. Po pierwsze, w trakcie przerwy między sezonami zazwyczaj nie za dużo mamy emocji czysto sportowych. Po drugie, Koguty poczynają sobie na rynku transferowym bardzo dobrze i szkoda byłoby nie zwrócić na to uwagi. Wcześniej pisaliśmy o tym, że do klubu dołączyli już Yves Bissouma oraz Richarlison. Nadmieniliśmy także o możliwości dołączenia do klubu Djeda Spencea.

Coraz bliżej

Pozyskanie przez zespół z Londynu Djeda Spencea staje się coraz bardziej realne. Jak podają media, już w ciągu kilku najbliższych dni zawodnik może pojawić się w centru treningowym Tottenhamu aby przejść testy medyczne. Ostatni sezon Spence spędził na wypożyczeniu w Nottingham Forrest. 21-letni zawodnik był kluczowym graczem w składzie Forrest i bardzo przyczynił się do awansu drużyny do elity angielskiego futbolu. Jego postawa została zauważona przez duże kluby, a Tottenham jest najbliżej podpisania kontraktu. Piłkarz z pewnością idealnie wpasuje się do zespołu gdyż może grać na prawym wahadle, a właśnie ta stron formacji obronnej Kogutów wymaga wzmocnia.

Osłabić ligowego rywala

Tottenham z pewności będzie dążył do pokonywania swoich rwali na piłkarskim boisku. Jak się jednak okazuje, w trakcie okna transferowego również stara się możliwi jak najbardziej uprzykrzyć życie ligowym oponentom. Kolejnym transferem rozważanym przez sztab Londyńczyków jest pozyskanie Jamesa Maddisona z Leicester City. Obecny kontrakt Maddisona z Leicester wygasa za dwa lata i Koguty chciałyby to wykorzystać aby pozyskać zawodnika. W transakcję na zasadzie wymiany może zostać włączony Harry Winks. Obecna wartość rynkowa Jamesa Maddisona szacowana jest na 50 mln euro. Na tyle właśnie może opiewać łącznie umowa między klubami zakładająca także przejście Winksa do Leicester w ramach rozliczenia. Już niebawem okaże się czy Tottenhamowi uda się rozegrać ligowego rywala także poza boiskiem.