Piłkarz Atletico wspiera Cristiana Romero

Rodrigo de Paul jasno wyraził swoje uczucia wobec obrońcy Tottenhamu, Cristiana Romero. Wart 30 milionów napastnik Atlético Madryt skomentował post na Instagramie zawodnika z Tottenhamu po klęsce w Brazylii, pisząc po prostu: „Idę z tobą na wojnę. Wczoraj na Instagramie zostali oskarżeni o złamanie zasad COVID, obok duetu z Aston Villa Emiliano Martinez i Emiliano Buendia.

Biorąc pod uwagę, że wszyscy czterej gracze przybyli do Ameryki Południowej w zeszłym tygodniu – z Wielkiej Brytanii – zgodnie z brazylijskimi zasadami oczekiwano, że po przybyciu zostaną poddani kwarantannie przez 14 dni. Ale wydaje się, że tak się nie stało i wszystko to spowodowało, że brazylijscy urzędnicy szturmowali boisko w piątej minucie meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Świata Argentyny w Sao Paulo.

Powodem był brak odbytej kwarantanny, które zarzucano wszystkim czterem graczom, w tym trzem startującym – Martinezowi, Lo Celso i Romero – o nieprzestrzeganie rządowych wytycznych. Spowodowało to niemałe sceny w Brazylii, ponieważ gra została ostatecznie przerwana. Ale, jak widać z komentarzy de Paula, uczucie wewnątrz obozu argentyńskiego jest całkiem jasne. Podczas gdy brazylijscy urzędnicy ds. zdrowia chcieli, aby czterech Argentyńczyków opuściło boisko i pozornie poza granicami kraju, wydaje się, że cała drużyna zdecydowała się odejść razem, gdy na boisku wymieniano wojnę na słowa.

Niemniej jednak ciekawie będzie zobaczyć, co dzieje się teraz z Romero i Lo Celso i jaka będzie reakcja w północnym Londynie. Nie ma wątpliwości, że Daniel Levy będzie się w to angażował i nie byłoby niespodzianką, gdyby nie był najbardziej zadowolony z tych ostatnich wydarzeń.

źródło: hitc.com