Tottenham — Everton — spotkanie 28. kolejki Premier League

W dzisiejszym spotkaniu 28. kolejki Premier League Tottenham zmierzy się z Everton. Mecz odbędzie się o godzinie 21:00. Poznaj aktualną sytuację obu drużyn oraz ich wspólną historię meczową.  

Tottenham – Everton – obecna sytuacja drużyn w Premier League  

Koguty nie mają szans na dołączenie do walki o europejskie puchary. Obecnie zajmują 7. miejsce w Premier League, są trzy punkty za West Hamem oraz 5 za Manchesterem United. Co więcej, klub jak do tej pory rozegrał o 3 mecze mniej od swoich rywali. W ostatniej kolejce wysoko wygrali z Leeds (4:0), jednak w poprzedniej odnieśli porażkę z Burnley (0:1), polegli 3 z 5 poprzednich meczów. W pozostałych dwóch odnieśli zwycięstwo.   

Everton ma o wiele większy problem, gdyż jest na 17. pozycji, tuż nad strefą spadkową, ma punkt przewagi. The Toffees mogą pokładać nadzieję w tym, że to dopiero ich 25. Starcie w sezonie. Mają o 2-3 punkty mniej od drużyn będących za nimi. Warto wspomnieć, że na 5 ostatnich spotkań wygrali jedynie raz, 3:0 z Leeds. Ostatnio ponieśli porażkę z Manchesterem City (0:1), wcześniej na wyjeździe z Southampton (0:2). Everton poległ w 7 z 8 ostatnich spotkaniach w Premier League.  

Spursi w 12 domowych meczach tego sezonu zdobyli 22 punkty, jednak 2 ostatnie spotkania przegrali. Ogółem 7 razy odnieśli zwycięstw, raz remisowali, a 4 razy ponieśli porażkę.  

Na chwilę obecną Everton jest najgorzej grającym klubem Premier League – jedynie 6 punktów w 12 starciach, zaledwie 1 wygrana, 3 remisy oraz 8 porażek. Co więcej, drużyna strzeliła jedynie 10 goli i straciła 23 bramki. Everton tracił minimum dwie bramki w 3 meczach wyjazdowych.  

Ostatnie starcia Tottenhamu z Evertonem  

Ekipy ostatni raz rywalizowały na początku listopada minionego roku – w Liverpoolu padł bezbramkowy remis. Wyrównanym wynikiem zakończył się również poprzedni mecz, w kwietniu 2021 roku, 2:2 w Liverpoolu. Ostatnie ligowe starcie odbyło się w Londynie i zakończyło się wygraną Evertonu (1:0). Tottenham wygrał nad Evertonem ostatni raz w lipcu 2020 roku – 1:0 u siebie. Warto wspomnieć, że ostatnie cztery spotkania okazały się klęską.